Czujesz przemęczenie, irytację albo masz problemy ze snem? Jeśli doskwierają Ci takie dolegliwości, pomyśl o umówieniu się na masaż relaksacyjny. Masowanie ciała przez profesjonalistę to zabieg przyjemny i wyciszający, ale ma znacznie więcej plusów niż chwilowe odprężenie. Przybliżymy Ci samą procedurę, a także jej najważniejsze zalety. Dowiedz się, jak wpływa na zdrowie psychiczne oraz organizm. Przekonaj się, dlaczego cieszy się rosnącym zainteresowaniem tylu ludzi – nie tylko sportowców. Poznaj korzyści, które niesie ze sobą systematyczne korzystanie z takich sesji!

Spis treści

Dlaczego regularność w masażu ma znaczenie?

Potencjał masowania jest znany od setek lat. Sam zabieg ma kilka odmian, które różnią się m.in. siłą nacisku. Możesz zdecydować się np. na klasyczny masaż, który ma głównie terapeutyczne zadanie. Inna opcja to wariant relaksacyjny, służący redukcji stresu oraz ogólnemu odprężeniu. Niezależnie od tego, którą wersję wybierzesz, nie trzeba się do niej przygotowywać. Wystarczy kąpiel lub prysznic i wygodna, luźna odzież. Pamiętaj o lekkim posiłku, a przede wszystkim dobrze wybierz porę. To czas dla Ciebie, więc dopasuj godzinę wizyty tak, aby móc się skupić wyłącznie na relaksie.

Już jeden seans odpręży i wyciszy, ale warto odwiedzać salon regularnie. Dlaczego?

  • Endorfiny – masowanie stymuluje organizm do produkcji endorfin, co odpręża, rozluźnia i wpływa na nastrój.
  • Likwidowanie skutków stresu – sesje redukują skutki stałego napięcia i przemęczenia. Pomagają w walce z poirytowaniem i nadpobudliwością.
  • Oczyszczanie ciała z toksyn – zabieg ułatwia pozbywanie się toksyn, co pozytywnie oddziałuje na organizm.

Współczesne masaże relaksacyjne mają różne techniki, dzięki czemu terapeuta może osiągnąć inne rezultaty.

Jak masaż wpływa na nasz organizm?

Co uzyskasz dzięki systematycznym sesjom w salonie?

  • Zwiększenie naturalnej odporności – terapia masowaniem może pobudzać aktywność białych krwinek, które zwalczają wirusy.
  • Zmniejszenie napięcia mięśni – masaż ułatwia rozkurczenie, a przez to zrelaksowanie mięśni.
  • Łagodzenie bólu pleców – odpowiednie techniki mogą zapobiegać lub niwelować tymczasowe i przewlekłe bóle pleców.
  • Regeneracja po ćwiczeniach – procedura pomaga odzyskać siły po treningu.

Cykliczne wizyty w salonie mogą poprawić ogólny stan zdrowia. Dotlenią i ujędrnią skórę, co w krótkim czasie polepszy jej kondycję.

masaz relaksacyjny

Redukcja stresu i poprawa zdrowia psychicznego

Masowanie oddziałuje zarówno na samo ciało, jak i na zdrowie psychiczne, bo uspokaja, wycisza, a także relaksuje. Warto podkreślić, że wpływa na psychikę nie tylko podczas pobytu w salonie. Przeprowadzane regularnie przynosi długofalowe efekty. Masaż relaksacyjny obniża poziom hormonu stresu, czyli kortyzolu. Jednocześnie podnosi poziom serotoniny i dopaminy, związków organicznych, które odpowiadają za dobry nastrój. Nie bez znaczenia jest także rola, którą odgrywa przy pobudzaniu metabolizmu i pracy układu krwionośnego. Usprawniając działanie organizmu, polepsza samopoczucie.

Rola masażu w utrzymaniu zdrowia mięśni i stawów

Wielu osobom taka procedura kojarzy się głównie z terapią bólu, zalecaną przez specjalistów przy chorobach. Rzeczywiście, może usprawniać krążenie w stawach, rozluźniać mięśnie po wysiłku fizycznym i zapobiegać skurczom. Z tego powodu z masażu korzystają zawodowi sportowcy, którzy często ulegają kontuzjom. Fizjoterapeuta pomaga im zminimalizować dolegliwości i odzyskać sprawność. Niemniej masowanie sprawdza się też u ludzi zdrowych oraz takich, którzy prowadzą siedzący tryb życia. Umożliwia zwiększenie zakresu ruchu i polepsza kondycję. Zwiększa elastyczność mięśni, stymuluje, a przede wszystkim dodaje energii.

Jak masaż wpływa na nasz sen?

Trudno wymienić wszystkie korzyści związane z tego rodzaju procedurami. Zrelaksowany człowiek, któremu nie doskwiera żadna choroba, szybciej zapada w sen. Regularne sesje pomagają przy trudnościach z zasypianiem, więc regeneracja organizmu jest krótsza i efektywniejsza. Zabiegi mogą przynieść ulgę osobom, które zmagają się z problemem bezsenności. Niezależnie od powodu (stres, utrata jędrności skóry, przetrenowanie, bóle stawów etc.) warto choć raz umówić się na spotkanie w salonie. Zachęcamy do poznania potencjału masażu relaksacyjnego!