Szukasz skutecznego sposobu na pozbycie się stresu, wyciszenie i odprężenie? Odpowiedzią na Twoje potrzeby może być odpowiednio przeprowadzony masaż. Jeśli potraktujesz go jako wstęp do medytacji, możesz uzyskać jeszcze lepsze rezultaty. Zachęcamy do przeczytania artykułu, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat właściwości relaksacyjnych obu procedur! Zapoznaj się z naszym poradnikiem, a potem umów się na pierwsze spotkanie w salonie! Serdecznie zapraszamy do lektury!

Spis treści

Jak masaż relaksacyjny i medytacja mogą przyczynić się dla naszego dobrostanu?

Zarówno jeden, jak i drugi rytuał pomagają się uspokoić. Jeśli chodzi o masowanie, już sama nazwa wskazuje, że służy relaksacji. W trakcie masażu leżysz na stole w pomieszczeniu urządzonym tak, aby nic Cię nie rozpraszało. Czujesz ładny aromat, widzisz zapalone świece i słyszysz kojącą muzykę. Poddajesz się dłoniom specjalistki, a Twoje jedyne zadanie to błogie odprężenie. Podobnie jest z medytacją, choć to bardziej zaawansowany proces. Wymaga pełnego skupienia, więc należy się do niej odpowiednio przygotować.

Jakie korzyści może przynieść korzystanie z masażu relaksacyjnego i medytacji? Przede wszystkim:

  • zmniejszenie poziomu stresu,
  • oczyszczenie z negatywnych myśli,
  • dotlenienie wszystkich komórek (nie tylko skóry),
  • ogólna poprawa samopoczucia.

Ciało to system naczyń połączonych, gdzie jeden element pociąga za sobą kolejne. Zrelaksowany człowiek jest pogodniejszy, a przez to lepiej się czuje i wysypia. Mocny sen sprzyja szybszej regeneracji, co sprawia, że cały organizm odczuwa pozytywne zmiany.

Masaż relaksacyjny jako przygotowanie do medytacji

Jak padło wyżej, medytowanie wymaga koncentracji. Należy do niego przystąpić z uspokojonym umysłem, inaczej nie zadziała. Podczas rytuału mogą Cię nachodzić uporczywe myśli o problemach w pracy lub życiu prywatnym. Możesz też myśleć o rzeczach prozaicznych typu planowanie obiadu. To naturalne, choć przeszkadza w medytacji. Z tego powodu warto wziąć pod uwagę ułatwienie sobie skupienia. Świetnym pomysłem będzie masaż relaksacyjny. Poprawia nastrój, a przez to oddziałuje na organizm – w tym mózg.

relaks

Jak wprowadzić praktykę medytacyjną podczas sesji masażu relaksacyjnego?

Zastanawiasz się nad tym, jak połączyć te zabiegi? Jeśli w danym dniu planujesz medytowanie, umów się wcześniej na masaż. Niech to będzie czas, w którym masz mniej zajęć, np. weekend. Zminimalizuj ryzyko rozpraszania uwagi czymś, co zaprząta Ci głowę (ważny projekt, rozmowa z przełożonym etc.). Relaksacyjne właściwości mają różne rodzaje masażu — sprawdź naszą ofertę.

Jak te praktyki wzmacniają się nawzajem dla głębokiego relaksu?

Jedną z najważniejszych zalet obu procedur jest odprężenie ciała oraz umysłu. Każdy zabieg, zarówno masowanie, jak i medytowanie, pozytywnie wpływa na samopoczucie. Jeśli zdecydujesz się na sam masaż relaksacyjny, uzyskasz poprawę nastroju, pozbędziesz się skutków stresu i dotlenisz skórę. Podczas pracy specjalistka stosuje specjalne techniki, które polepszają przepływ krwi. Pobudzanie układu krwionośnego przyspiesza działanie innych układów oraz procesy metaboliczne. Już po jednej sesji w salonie odczujesz różnicę.

Z kolei medytacja oddziałuje głównie na stan umysłu. Może Ci pomóc uciszyć natłok myśli, a także:

  • głęboko relaksuje i odpręża,
  • poprawia jakość oddychania, a przez to dotlenia ciało,
  • przywraca równowagę emocjonalną,
  • zmniejsza poziom kortyzolu (hormonu stresu).

Jak widać, obie praktyki mają podobne właściwości. Medytowanie dodatkowo uczy, jak zachować spokój w trudnych sytuacjach. Zwiększa optymizm, samoświadomość i akceptację własnych niedoskonałości. Dobrze je ze sobą łączyć, bo wtedy przynoszą podwójne korzyści.

Jak regularne połączenie masażu relaksacyjnego i medytacji może poprawić nasze samopoczucie?

W dzisiejszym zabieganym świecie warto choć raz na jakiś czas pomyśleć o sobie. Idealnym rozwiązaniem byłaby systematyczna pielęgnacja ciała oraz ducha. Jeśli będziesz poddawać się regularnym masażom relaksacyjnym, a do tego medytować, poprawisz swój dobrostan. Spotkania ze specjalistką w salonie połączone z medytacją to strzał w dziesiątkę. Polecamy je nie tylko osobom zestresowanym i przemęczonym. Nie wahaj się dłużej! Twoja psychika i organizm z pewnością będą Ci za to wdzięczne.