Współżycie seksualne pozytywnie wpływa na szereg aspektów funkcjonowania ludzkiego organizmu. Oddziałuje na psychikę, a także ma korzystny wpływ na organizm. Czy można je poprawić? Jednym wystarczy wprowadzenie nowej pozycji, drugim urozmaicenie gry wstępnej. A czemu by nie połączyć tych dwóch rzeczy? Poznaj potencjał seksu tantrycznego! Dowiedz się, jak wygląda taki stosunek i ciesz się innym obliczem sexu! Zapraszamy do lektury, dzięki której poznasz tajniki tantry.

Co o seksie mówi tantra?

Tantra pochodzi z sanskrytu i jest o wiele starsza, niż mogłoby się wydawać. Ludzkość zna ją znacznie dłużej niż np. religie monoteistyczne – liczy sobie kilka tysięcy lat. W dosłownym tłumaczeniu oznacza „narzędzie do rozciągania świadomości”, a poza filozofią życiową obejmuje też sferę seksualną. Zgodnie z jej regułami na stosunek tantryczny składają się długie pieszczoty, a nawet medytacja. Orgazm jest odkładany w czasie jak najdłużej, natomiast kochankowie dążą do stania się jednością (połączenia dwóch osobnych bytów w jeden). Oboje są połówkami tego samego okręgu, niczym yin i yang.

Idea sexu tantrycznego opiera się na bliskości oraz czułości, a nie na samym stosunku. Na niego przychodzi pora dopiero wtedy, gdy para się rozluźni i wprowadzi w odpowiedni stan. Z tego powodu tantrę traktuje się jak rytuał czy celebrację. Pieszczoty są niespieszne, dotyk delikatny, a obie strony wymieniają się czułymi spojrzeniami. Seks wzmacnia ich więź, przez co idealnie sprawdza się jako sposób na przywrócenie ognia w sypialni. Można też od niego zacząć współżycie, przy czym w takiej sytuacji trzeba być otwartym oraz dojrzałym.

Co to jest seks tantryczny?

Związane z nim doświadczenia mogą zmienić podejście do współżycia – rzecz jasna, na lepsze. Niemniej wymagają od kochanków cierpliwości, a przede wszystkim chęci sprawienia przyjemności nie tyle sobie, co drugiej osobie. Na czym polega seks tantryczny, co to za sztuka miłości? Jeżeli chodzi o pozycje, które można testować w trakcie stosunku, wystarczy zajrzeć do Kamasutry i wytypować tę, która najbardziej Wam się spodobała. Warto mieć jednak świadomość, że w tantrze nie chodzi o sex, lecz o fizyczną i psychiczną jedność.

seks tantryczny

Akt, który ma miejsce w sypialni (lub w jakimkolwiek innym miejscu, gdzie para może skupić się na czułościach), niesamowicie zbliża. Partnerzy dzielą ze sobą nie tylko czas. Obdarzają się pieszczotami, oddychają w tym samym rytmie, dotykają się, wreszcie osiągają satysfakcję seksualną. Im częściej praktykują ten rodzaj ars amandi, tym większe szanse na jednoczesny orgazm. Tutaj nie ma miejsca na zadowolenie jednej osoby. Podczas seksu tantrycznego obie mają być spełnione. Nie jest to opcja dla osób niecierpliwych, chcących jedynie rozładować napięcie czy myśleć w łóżku wyłącznie o swoich potrzebach.

Co daje tantra prócz rozkoszy?

Stwierdzenie, że tantra to głównie techniki doskonalenia umiejętności seksualnych, byłoby dużym uproszczeniem. Pochodząca z Indii dziedzina odwołuje się do wspomnianych wyżej pozycji z Kamasutry, ale sięga znacznie głębiej. Osoby zainteresowane tą tematyką poszerzają wiedzę z zakresu energetycznych stref ludzkiego organizmu, czyli tzw. czakr. Nie sposób pominąć przy tym również elementów hinduizmu oraz związanej z nim symboliki. Miłośnicy poznawania innych wierzeń znajdą mnóstwo nawiązań do kultu indyjskich bóstw, np. Kundalini, określanej jako siła, moc duchowa, bogini bądź wąż.

Do najważniejszych zalet tantry należy lepsza świadomość potrzeb swojego ciała, a także większa otwartość na pragnienia partnera. Osoba praktykująca sex tantryczny staje się czulszym kochankiem, który dba o przyjemność drugiej strony. To znacząco różni tego rodzaju stosunek od zwykłego aktu seksualnego, gdzie często mężczyzna dochodzi, a kobieta pozostaje niezaspokojona. W tej metodzie jest to niedopuszczalne, gdyż nie chodzi w niej jedynie o penetrację i orgazm, lecz o zespolenie się z ukochaną. Żadne nie bierze, nie dając nic w zamian – obie strony obdarowują się sobą nawzajem.

Jak się nauczyć seksu tantrycznego?

Jak widać, nie jest to nic trudnego ani specjalnie wymagającego. Wraz z partnerem możecie wybierać z zasad tantry to, co Wam obojgu odpowiada, a z innych rzeczy zrezygnować lub spróbować w przyszłości. Seks tantryczny ma sprawiać rozkosz, ale przede wszystkim dostarczać kochankom zupełnie nowe doznania – włącznie z duchowymi. Uczy ich delektowania się stosunkiem, a nie technik rozładowania napięcia. Gorąco zachęcamy do czytania kolejnych wpisów. Będziemy się w nich pochylać nad zagadnieniami z tej dziedziny. Zapraszamy!